Atlas Üniversitesi

Haberler

ATLAS ÜNİVERSİTESİ > KARİYER MERKEZİ
ATLAS ÜNİVERSİTESİ > KARİYER MERKEZİ

Kariyer Merkezi Hakkında

İstanbul Atlas Üniversitesi Kariyer Merkezi, öğrenci ve mezunların iş dünyasında profesyonel bir yer edinmelerini sağlamak amacıyla 2021 yılında kurulmuştur. Merkezimiz, öğrencilerimizi üniversitedeki ilk yılları itibariyle ilgili sektör çalışanlarıyla bir araya getirerek teorik ve pratik bilginin bütünleşme ve pekişmesine katkı sağlamayı; nihayet olarak da bu bütünleşmenin yetkinliğine erişmiş nitelikli mezunlar vermeyi amaçlamıştır.

Meslek Yüksekokulları verdikleri ön lisans eğitimi ile ülkemizin çeşitli iş kollarındaki nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak için önemli bir yere sahiptir. Bu gerçekten hareketle İstanbul Atlas Üniversitesi Meslek Yüksekokulumuzun eğitim sistemi içinde en önemli hedefini sektör deneyimli güçlü akademik kadromuzla ve işgücü piyasasının beklentileri sorgulanarak hazırlanmış programlarımızla işe yerleşme koşularını göz önünde bulunduran multidisipliner ekip çalışmasına yatkın ve etik değerlere sahip yeni nesil bir eğitim anlayışı oluşturmaktadır.

Öğrenciler, Üniversite bünyesinde düzenlenen forumlar sayesinde kendi ilgi alanlarında mesleki birikime sahip paydaşlarla tanışma, kariyer olanaklarından haberdar olma ve işe alım süreçlerini birinci ağızdan öğrenme imkânı bulurlar. Merkezimiz, bölümleri fark etmeksizin bütün Üniversitemiz öğrencilerine, öz geçmiş hazırlama ve liderlik eğitimi seminerlerini de kapsayan seçmeli dersler verebilmektedir. Zorunlu ve isteğe bağlı staj ve iş yerinde yapılan ders uygulamaları, staj komisyonları ile idari birimlerin eş güdümlü çalışmasını sağlar.

Biz, İstanbul Atlas Üniversitesi Kariyer Merkezi olarak mezun ağımız sayesinde büyük bir birlik ruhu oluşturmayı amaçlamaktayız.